Máte pocit, že žijete od výplaty k výplatě? 

Kdykoliv si začnete tvořit finanční rezervu, hned je potřeba něco zaplatit a jste na samém začátku?

Můžete začít vydělávat více peněz nebo se podívat, co by šlo s vydělanými penězi dělat jinak. Podívejte se na 6 tipů jak zlepšit svou finanční situaci

Na které oblasti se tedy zaměřit?

Nemáte rezervu

Je jedno jestli budete využívat obálkovou metodu na spořícím účtě nebo budete mít peníze doma v šuplíku. Je důležité mít peníze, na které jednoduše nesáhnete, dokud nebude opravdu zle. 

To však znamená přinejmenším přijít o práci a ne nekoupit si novou zimní bundu, když je zrovna ve slevě a výplata přijde až za týden.

Máte drahé zlozvyky

2x denně káva za Starbucks, každý večer na drink s přáteli nebo jízda autem úplně všude, předplatné časopisů, Netflix, Spotify. Zaměřte se na to, co vás za měšíc stojí spoustu peněz a zkuste přehodnotit, zda to potřebujete.

Nechcete se uskromnit

Není nutné kupovat si vždy nejnovější model telefonu hned po jeho uvedení. Stejně jako nejste ve všech společenských vrstvách pod drobnohledem toho, jakou značku oblečení máte zrovna na sobě.

Neplatíte v hotovosti

Co oči nevidí, to srdce nebolí. Kdykoliv máte vydáte peníze fyzicky a ne pouhým pípnutím z kreditní karty, garantuji vám, že z toho budete mít jiný pocit. Možná si to nemusíte plně uvědomovat, ale je to tak. Navíc, pokud si zvyknete platit hotově, neutratíte více než máte s sebou. To se hodí například na večer v baru 🙂

Splácíte pomalu

Pokud máte úvěr, určitě není na místě přestat na něj myslet. Nejlepší způsob, jak se vyhnout dlouhobé pasti je myslet na to, že máte závazek a snažit se ho odstranit.

Zvláště pokud máte problém s nadměrným využíváním kreditní karty, není na škodu ji prostě zrušit.

Neděláte nic navíc

Je jedno jestli spácíte úvěr, chcete si našetřit na hezkou dovolenou nebo dárek pro partnera k výročí. Vždy je potřeba ubrat trochu volného času a dát se do práce.

To může znamenat odložit víkendovou akci s přáteli a vydělávat peníze navíc online, najít práci na částečný úvazek nebo nevyrazit na luxusní dovolenou a zvolit místo toho levnější variantu.

 

Podívejte se jak získat peníze navíc

Jaký máte tip na ovládnutí svých financí vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Chceš zde reklamu napořád jen za 77 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podělte se o článek s ostatními