Jaké náplně do tiskáren dnes existují?

Tiskárnu má doma už v podstatě každý. Když ale dojde barva, může to být celkem velký problém. Ne každý má zkušenosti s tím, jak se mění a ne každý má vůbec jasno v tom, jaké náplně do tiskáren dnes přesně existují. Pokud patříte právě do skupiny těchto lidí, podívejte se s námi na několik nejdůležitějších informací.

Tonery a cartridge

Jedno ze základních dělení, které v tomto sortimentu existuje. To, která volba bude správná pro vaši tiskárnu, je spojeno s jejím typem. A to tím, zda je laserová, nebo je inkoustová. Pokud druhá možnost, budete potřebovat cartridge od TonerPartner.cz. Pokud máte naopak laserovou tiskárnu, je vaše náplň označovaná jako toner. Ne vždy je toto nutné znát, jelikož pokud znáte typ tiskárny, internetové obchody vám vždy přesně najdou, co budete potřebovat.

CMYK O co se jedná?

Jde o kombinaci čtyř barev, kterou dnes tiskárny aktivně používají. V podstatě jde o to, že se míchají tři barvy, díky kterým je možné dosáhnout libovolného odstínu. Samostatnou barvou je černá, která je používána i samostatně. Dále jsou v tiskárně tyto barvy:

• Azurová
• Purpurová
• Žlutá

Pokud vám některá z nich dojde, obvykle vám to tiskárna oznámí a tak je třeba koupit právě tuto konkrétní. Poté bude vše fungovat opět tak, jak má.

Originální a neoriginální náplně

Ano, i v tomto je třeba mít jasno. Pokud jde o první skupinu, musíme říci, že u nich je výrobcem přesně ta firma, která vyrobila i vaši tiskárnu. Jako příklad mohou posloužit originální tonery HP. Druhou skupinou jsou ty náplně, které sice do vaší tiskárny také půjdou, ale již nejsou vyrobené touto firmou, jelikož je vyrobil někdo třetí. Důvodem toho bylo nabídnout hlavně možnou alternativu. Mohou tisknout stejně, a jelikož zde neplatíte za značku, mohou být výrazně levnější. Ne každý jim ale věří a proto řada lidí raději zůstává u originálního provedení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 57 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podělte se o článek s ostatními

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *