Kde najít články k publikaci: 9 českých portálů

Profinaut

 

http://profinaut.com/cs/

Profinaut, (dříve EasyTask) je portálem, který sdružuje inzerenty a dodavatele různých služeb. Od grafiky přes administrativu až po copywriting. Dnes je již dostupný pouze pro ty dodavatele, který vlastní IČ. Provozovatelé portálu si z každé realizované zakázky účtují provizi, jejíž výše činí 20 %. Proto současně jakékoli faktury jsou dodavatelé povinně vystavit přímo provozovatelům portálu, nikoli zadávajícímu.

 

Copywriting

https://www.copywriting.cz/

 

Web se výlučně zaměřuje na obsah textový. A to ve formě copywritingu i guestbloggingu. Využívat jeho služeb mohou i nepodnikatelé, kteří si tvorbou článků chtějí pouze přivydělat. Hodí se tak například pro studenty. Pro inzerenty to znamená nutnost zadávat vždy poptávky přímo přes systém. Provozovatelé webu si současně z každé dokončené a proplacené zakázky účtují provizi ve výši 30 %.

 

Copywriteři

https://www.copywriteri.cz/

 

Web se orientuje výhradně na oblast copywritingu. Jde z podstaty o katalog, to znamená, že copywriteři a zadavatelé si mezi sebou domlouvají na bázi inzerce spolupráci sami. Nemusejí tedy platit žádnou provizi poskytovateli. Viditelnost v katalogu a s ní i šanci být vidět pro inzerenty ovlivňujete vy sami – vyplněným profilu a aktivním působením na portálu. Dále můžete získat VIP účet, který vám další pohyb po portálu usnadní například tím, že systém zveřejní vaše kontaktní údaje a umožní zadavatelům, aby vás oslovovali přímo.

 

PlaCla

https://placla.cz/

 

PlaCla je webem, jehož smyslem je propojit ty, kteří potřebují texty, s bloggery, kteří texty píší. Pro dodavatele to znamená zjednodušení propagace vlastního webu. Pro bloggery jednoduché získávání zakázek a současně jistota, že článek vždy bude proplacen. Za zprostředkování služeb si provozovatelé účtují provizi z každého článku, respektive provizí se v obchodních podmínkách rozumí konečná částka, jíž obdrží autor článku.

 

Webtrh

https://webtrh.cz/

 

Jde o online tržiště, které se zaměřuje na poměrně širokou škálu služeb. Můžete zde nabízet služby programátora, grafika či třeba copywritera. Registrace sem je zdarma, není nutný živnostenský list, ceny za poskytované služby závisejí ryze na dohodě zadávajícího a zadavatele. Současně nemusíte ani řešit platbu žádné provize. Využívat ho tedy může skutečně kdokoli.

 

Pracovní portály

(příklady)

http://www.dzob.cz/

http://www.prace.cz

 

Tato cesta vyžaduje poněkud více času. Musíte pečlivě pročítat inzeráty, nicméně i zde se dá uplatnit v rámci copywritingu. Hledejte inzeráty ve znění „hledáme redaktory” a podobně. V takovémto případě můžete získat jednak stabilní zaměstnání, jednak občas můžete narazit i na post copywritera externího pro danou společnost.

 

KupObsah

http://www.kupobsah.cz/

 

Zaměřuje se na různé oblasti ohledně tvorby webového obsahu a jednou z nich je právě i obsah textový. Jakožto copywriter si můžete uveřejnit vlastní nabídku, případně reagovat na poptávky. K zahájení činnosti nepotřebujete živnostenský list, sami si určujete cenu za NS, ale počítat musíte s platbou provize portálu.

 

Na volné noze

http://navolnenoze.cz/

 

Jedná se o katalog sdružující freelancery z různých oblastí. Nevyjímaje právě i copywritery. Registrace jako taková vám sama o sobě shánění zakázek nijak negarantuje, přesvědčit potenciální klienty můžete zprvu svým životopisem a pokud posléze uspějete, tak i referencemi na portálu nabytými.

 

Články v aukci

http://www.clanky-v-aukci.cz/

 

Portál založený na aukčním systému, který umožňuje autorům prodávat své texty a majitelům webů nakupovat již hotový obsah. Registrovat se může kdokoli, tedy i nepodnikatelé. Připravit se musíte na stržení provize ve výši 25 % z výsledné ceny za text.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 57 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podělte se o článek s ostatními

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *