PrestaShop je volně dostupný software pro provoz a tvorbu vlastního internetového obchodu. Je to jedna z nejpoužívanějších aplikací pro provoz internetového obchodu a elektronické obchodování. Je jednoduchý a funguje velmi podobně jak WordPress.

V roce 2010 se stal PrestaShop vítězem Open-Source-Award v kategorii e-komerce.

PrestaShop a jeho funkce

Aplikace pro tvorbu efektivního e-shopu nabízí mnoho funkcí, pluginů a šablon pro vytvoření dokonalého internetového obchodu, který bude splňovat všechny vaše požadavky. Na začátku máte nainstalovanou šablonu, která je zdarma a můžete si ji upravit podle svých požadavků. Pokud vám však šablona nevyhovuje, dají se stáhnout jiné šablony, které jsou ovšem převážně placené.

Mezi jeho další výhody patří:

  • možnost vložení nejlepších nebo nejprodávanějších produktů na domovskou stránku

  • možnost nabídnout dopravu zdarma

  • speciální nabídky jako snížená cena, či dárkové poukazy

  • uživatelské účty

  • možnost sledování zásilky

  • RSS čtečka

  • možnost nabízet dárkové balení nebo recyklované obaly

  • vystavení faktury v PDF

  • posílání novinek vašim zákazníkům

S PrestaShopem ušetříte nemalé částky

PrestaShop je volně šiřitelný software, proto jej můžete použít i pro komerční účely a vytvořit si tak vlastní online obchod, který vám může splnit váš sen o podnikání. Jeho velkou výhodou je jeho pořizovací cena. Aplikace je totiž úplně zdarma, pouze nákup nové šablony, v případě potřeby, a máte svůj e-shop během pár hodin. Ušetříte tak peníze za nákup licencí jiných e-shopů.

Vše o aplikaci PrestaShop

PrestaShop podporuje různé měny, můžete tak svůj sortiment zboží nebo služeb prodávat jak v českých korunách, tak i v eurech, či dolarech. Zákazníci si mohou vybrat, jak za dané produkty zaplatí, ať už složenkou, bankovním převodem nebo pomocí platební brány. Nastavit si můžete také způsob dopravy, jaký vám vyhovuje. PrestaShop podporuje i prodej virtuálních služeb nebo zboží. Můžete na stránkách svého e-shopu nabízet k prodeji různé poradenské služby nebo třeba e-booky ke stažení.

PrestaShop podporuje multistore, což znamená, že pomocí jedné administrace můžete spravovat více obchodů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chceš zde reklamu napořád jen za 77 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podělte se o článek s ostatními