Pokud věnujete pozornost trendům ve světě podnikání a financí, jistě víte, že v poslední době se zvýšil zájem o to, co je známé jako sdílená ekonomika, díky které vyděláváte sdílením vlastních zdrojů, kterými jsou nejčastěji vaše auto nebo váš domov.

Jak se zapojit do sdílení ekonomiky?

Sdílená ekonomika

Co potřebujete k účasti na sdílení ekonomiky?
Účast ve sdílení ekonomiky vyžaduje velkou víru v jiné lidi a ochotu pustit je do svého života. Zde jsou některé z firem a webových stránek, které podporují sdílení ekonomiky:

HoppyGo

Jedná se o relativně novou službu od Škody a LeoExpress, kdy dovolíte, aby vaše auto bylo používáno po dobu, kdy jej nevyužíváte sami. Vyděláváte na základě předem určeného tarifu a počtu ujetých kilometrů. Vaše auto tedy není pouze velkým nákladem na leasing.

 

Taxify a Uber

Jde o služby pro sdílení aut. Můžete se přihlásit jako řidič a lidé, kteří potřebují odvoz, si vás mohou najmout jako řidiče. Je to jedna z možností, jak využít volný čas a zajistit si přivýdělek podobný podnikání.

Airbnb

O tomto portálu jste pravděpodobně slyšeli. Jeho popularita v ČR roste, protože turisté najdou ve Vašich domácnostech ubytování levněji než v hotelu. Máte-li možnost, aby turisté zůstali ve vašem volném pokoji nebo dokonce využili ubytování v celém Vašem bytě, když jste pryč, proměníte nepoužívaný obytný prostor v ziskovou firmu.

Rizika použití sdílení ekonomiky k vydělání peněz

Samozřejmě, vydělat peníze ve sdílené ekonomice má svá úskalí, musíte mít ochotu riskovat. Ve výše uvedených případech vystavujete svůj majetek riziku. Pokud pronajmete svůj dům na platformě, jako je Airbnb, existuje riziko, že uživatel poškodí nábytek či odcizí cennosti.

To samé neplatí pro Taxify a Uber, protože přímo vykonáváte službu a nad celou věcí máte větší dohled. Je třeba si uvědomit, že vaše auto je vystaveno většímu riziku a opotřebováváte ho výrazně více než za běžných okolností. Stojí za zmínku, že služba má pro každou jednotlivou jízdu sjednanou pojistku nad rámec té vaší – váš vůz je lépe chráněný.

Sdílená ekonomika umožní vydělat si peníze návíc i lidem bez zvláštních dovedností. Vyzkoušeli jste už nějakou formu sdílené ekonomiky? Jakou?


Jak bude reklama vypadat?
-
Chceš zde reklamu napořád jen za 77 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podělte se o článek s ostatními